6.1 C
Pristina
Friday, July 1, 2022
Home KURIOZITETE Për shkak të iluzionit optik, shoferët kalojnë në korsinë tjetër “për të...

Për shkak të iluzionit optik, shoferët kalojnë në korsinë tjetër “për të mos rënë në humnerë”

Ata që kanë përjetuar vozitje nëpër këtë tunel sigurisht që nuk e kanë përjetuar si një shaka.

Kjo pasi që duke hyrë në tunel, ata dëshmuan një iluzion optik që i detyroi të ndalojnë dhe të ndërrojnë korsi për të mos “rënë në humnerë”.

Autori i regjistrimit u ndal në hyrje të tunelit dhe vendosi të regjistrojë një skenë të pazakontë.

Siç edhe mund të shihni, aty dukej sikur në korsinë e majtë kishte një “vrimë të madhe”.

Një Toyota dhe Audi Q3 kaluan ngadalë nëpër tunel, ndërsa drejtuesit e tyre ishin dëshmitarë të këtij fenomeni të pazakontë.

https://video.xx.fbcdn.net/v/t39.25447-2/279898114_1209403273129822_6803140852426562616_n.mp4?_nc_cat=1&vs=3ff5290779b5281&_nc_vs=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%3D&ccb=1-6&_nc_sid=edb743&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9zZCJ9&_nc_ohc=KNqOwOjNTLgAX-6Dvxu&_nc_ht=video.xx&edm=AGo2L-IEAAAA&oh=00_AT8gbQjHGjaBEkXHn_foOgBnWJa6p8BQjSR8pJoYj3WNGg&oe=627B68D9&_nc_rid=650041892592355

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Vlerat e rralla të dardhave shqiptare, zbulojini këtu

Dardhat shqiptare kultivohen gjerësisht gati në të gjithë vendin. Sipas AgroWeb.org, Përmeti, Pogradeci, Dibra, Korça, Vlora, Lushnja, Fieri, jo...

Mesazhet e lashta të Ilirëve(Video)

Historia e tyre eshte sa enigmatike aq edhe e pastudiuar siç duhet. A mundet nje varreze te percjelle mesazhe nga lashtesia ?...

Shenjat që tregojnë se fryrja e barkut nuk është normale

Fryrja e barkut është krejtësisht normale dhe e përkohshme kur shfaqet para menstruacioneve ose pas ngrënies...

Misteri i arit shqiptar…(Video)

Sa ar ka dale nga fabrika e Rubikut gjate periudhes se komunizmit ? Perse ky proces qendronte i fshehte dhe ku shkonte...

Recent Comments