6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KURIOZITETE Shikoni si duket nishani më i vogël në botë

Shikoni si duket nishani më i vogël në botë

Leupold DeltaPoint Micro 101 është një pamje miniaturë, nishan refleksiv i krijuar për pistoleta me një goditës të brendshëm

DeltaPoint Micro është aktualisht nishani refleksiv më kompakt në botë, 57 mm i gjatë, 32 mm i lartë dhe peshon vetëm 31.2 gramë.

Vendoset në pjesën e pasme të mbështjellësit të pistoletës, pika e nishanit ka një madhësi 3 MOA dhe rregulluesi i intensitetit të dritës vjen me garanci të përjetshme.
Ana e mirë e kësaj pajisjeje janë dimensionet e saj të vogla, rezistenca mekanike, lartësia në nivel të nishanit mekanik dhe mundësia që në rast të dështimit të mund të përdoret ende si unazë e përafërt e nishanit.

Lartësia e saj e vogël lejon që arma të ketë një profil të ulët, i cili është ideal për mbajtje të fshehur dhe përdorim zyrtar si armë rezervë.

Problem është ekrani i vogël me një fushë të ngushtë shikimi (i ashtuquajturi efekt tuneli), një numër i kufizuar modelesh të pistoletave (tani për tani), në të cilin mund të vendoset, për shkak të formës specifike të pistoletës dhe me çmim 400 dollarë.

Për shkak se DeltaPoint Micro mbështet teknologjinë e sensorit të lëvizjes “Leupold”, pas pesë minutash pasiviteti, funksionimi kalon automatikisht në modalitetin “gjumë”, duke lejuar që një bateri të zgjasë 3,5 vjet në dritë mesatare.

Heqja e baterisë bëhet lehtësisht, kështu që nëse ato duhet të zëvendësohen, nuk është e nevojshme të hiqni nishanin nga arma. Kjo ju lejon të ndryshoni shpejt dhe me lehtësi baterinë në terren

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments