6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home RETROSPEKTIVË Kur Biden kërkonte hyrjen në Beograd dhe arrestimin e Millosheviçit (VIDEO)

Kur Biden kërkonte hyrjen në Beograd dhe arrestimin e Millosheviçit (VIDEO)

Gjatë një debati në emisionin politik “Meet the Press” në vitin 1999, kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden shprehte hapur ndërhyrjen e forcave të NATO-s në Kosovë.

Ai thotë se ka vetëm tre njerëz që mendojnë se duhet të shkojmë drejt e në Beograd dhe ta arrestojmë Millosheviçin, duke iu referuar vetes dhe senatorëve Bob Dole dhe John McCain

Ish zv.Presidenti amerikan Joe Biden, tani kandidat i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara, deklaron se forcat e NATO-s duhet të hyjnë në Beograd për ta hequr maskën e viktimizimit të serbëve, që njerëzit në Serbi ta dinë se çfarë ka ndodhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

I biri i Luigjit të 8-të dhe përjetësimi i një “Mbretërie Shqiptare”

Pothuajse të gjitha territoret në Ballkanin Jugperëndimor u bënë katolike në gjysmën e dytë të shekullit të katërmbëdhjetë. Ka...

Një në tre fëmijë probleme me shikimin

Okulistja: Teknologjia po dëmton rëndë sytë e fëmijëve, rritje të problemeve sidomos te fëmijët 1-5 vjeç Problemet e shikimit...

Edhe Google me orë inteligjente

Google prezantoi këtë javë produktet më të reja, telefonin inteligjent Pixel 7, Pixel Watch dhe Pixel Buds Pro. Prezantimi u bë në...

Imazhi i parë i një sistemi tjetër diellor

Kjo është hera e parë që astronomët kanë vëzhguar drejtpërdrejtë më shumë se një planet që rrotullohet rreth një ylli të ngjashëm...

Recent Comments