6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KAFSHËT Pëllumbat janë përdorur si një alternativë për postimin që nga koha romake

Pëllumbat janë përdorur si një alternativë për postimin që nga koha romake

Megjithatë, pëllumbat mbeten metoda e preferuar e atyre që dërgojnë mesazhe me ligjshmëri të dyshimtë.
Në vitin 2017, policia e Kuvajtit arrestoi një pëllumb që mbante dr0g4 në një çantë shpine në miniaturë.
U gjetën gjithsej 178 tableta ketamine (drogë disociuese me potencial halucinogjen).
Në vitin 2015, rojet e Kosta Rikës kapën një pëllumb që mbante kokainë dhe kanabis.
Në vitin 2011, policia kolumbiane gjeti një pëllumb që nuk mund të fluturonte sepse çanta e shpinës ishte shumë e rëndë.

May be an image of pigeon

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments