6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home RETROSPEKTIVË “Kur palestinezët protestonin në përkrahje të Kosovës” VIDEO

“Kur palestinezët protestonin në përkrahje të Kosovës” VIDEO

“Një protestë në përkrahje të Kosovës ishte organizuar në Bregun Perëndimor në vitin 1999.

Në këtë protestë ishte djegur flamuri i ish-Jugosllavisë, ndërsa demonstruesit i bënin thirrje botës që të ndërhynte për të ndal luftën në Kosovë.

Demonstrata ishte pjesë e një proteste të organizuar nga 100 studentë në Universitetin “Al Najah” në Nablus, Bregun Perëndimor.

Demonstruesit mbanin parulla dhe brohorisnin duke kërkuar reagim për gjendjen e krizës së refugjatëve dhe ndaj spastrimit etnik që po ndodhte në Kosovë’.

Më poshtë mund të shihni pamjet:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments