6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA 3 këshilla si të dalim më të gjatë në foto

3 këshilla si të dalim më të gjatë në foto

Tashmë dimë shumë mirë si të bëjmë fotot që të na bëjnë më shumë ‘like’. Instagrami na ka mësuar si të pozojmë dhe në përgjithësi na ka bërë ekspertë.

Por a i dimë këshillat që na bëjnë të dukemi më të gjatë në foto? Le të shkojmë të shohim 3 këshillat bazë për të shkuar 2 metra në tjetrin, nëse gjithsesi kjo është ajo që dëshironi.

Këndi i duhur i shkrepjes
Kjo është ndoshta këshilla më e njohur. Në vend që fotografi të na nxjerrë jashtë ndërsa është në të njëjtën lartësi me ne, kur na ulet dhe na zbret, këmbët automatikisht duken më të gjata.

Gjatësia fokale
Këshilla që ne zakonisht e shpërfillim, por luan rolin e saj. Nëse modeli është relativisht i shkurtër, gjatësia fokale duhet të rregullohet në 24-35 mm. Ne qëndrojmë ulur ndërsa këmbët tona i afrohen kamerës.

Poza e duhur

Një këshillë klasike është të kryqëzojmë këmbët ndërsa jemi në këmbë, me këmbën e përparme që del përpara duke iu afruar kamerës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments