6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KURIOZITETE Nuk do ta besoni/Çka ndodhë kur njeriu teshtinë?

Nuk do ta besoni/Çka ndodhë kur njeriu teshtinë?

Cka Ndodh Kur Njeriu Teshtin ? Ja Cka Thote Medicina …Medicina ka vertetuar se kur teshtin, per nje moment ndalen te gjitha organet e trupit, perfshire edhe zemren. Ky eshte i vetmi moment kur zemra ndalon disa milisekonda dhe me pas vazhdon se punuari normalisht. Prandaj, pas cdo teshtime te falenderojme Zotin qe na rikthen funksionimin e organeve ne normalitet.

Shpirti filloi ti jepej Ademit alejhisSelam nga koka.Me t’i hyre ne koke, Ademi a.s.teshtiu. Meleket i thane:Thuaj ElhamduLilah (Falenderimi i takon Allahut) dhe Ademi a.s. tha ElhamduLilah.Atehere, Zoti i tha: Rahimeke Rabbuk (Te meshirofte Zoti yt)!Fjala e pare qe Ademi a.s. degjoi nga Zoti ishte Meshira. Prandaj, eshte Islame urimi qe ia bejme atij qe teshtin, pasi falenderon Zotin: JerhamukAllah (Zoti te meshirofte).M.I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments