6.1 C
Pristina
Wednesday, May 18, 2022
Home SHKENCË/TECH Këto janë veçoritë që mund të ketë linja e iPhone 14

Këto janë veçoritë që mund të ketë linja e iPhone 14

Çdo lajm në lidhje me linjën e ardhshme të Apple 14 është një lajm i madh për fansat e Apple. Derisa kompania zbuloi pajisjet e saj më të fundit në ngjarjen ‘Peek Performance’ të mbajtur më 8 mars, tani bota e teknologjisë po parashikon lansimin e linjës së saj të shumëpritur të iPhone 14.

Edhe pse ende nuk dihet data e lansimit zyrtar, rrjedhjet e informatave rreth pajisjeve të reja nga Apple po i mbajnë entuziastët e teknologjisë në avantazh.

Pasardhësi i linjës së iPhone 13 pritet të shfaqë një mori inovacionesh. Qoftë dizajni apo efikasiteti i telefonit të avancuar, disa rrjedhje kanë sugjeruar përmirësime të mëdha në linjën e ardhshme.

Raporti i fundit i bazuar në njohuritë nga analisti i njohur i Apple, Ming-Chi Kuo duket se sugjeron se modelet e iPhone 14 Pro do të kenë çipin më të fundit A16, derisa modelet e rregullta të iPhone 14 mund të vijnë me çipin ekzistues A15 Bionic. Aktualisht, linja e iPhone 13 vjen e pajisur me çipat A15 Bionic.

Analisti në një postim në Twitter ndau se iPhone 14 Pro 6.1 inç dhe iPhone 14 Pro Max 6.7 inç do të kenë një çip A16, ndërsa iPhone 14 6.1 inç dhe iPhone 14 Max 6.7 inç do të kenë çipin ekzistues A15 Bionic. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments