6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home KËSHILLA Disa shenja paralajmëruese të kancerit që të gjitha gratë duhet të dinë

Disa shenja paralajmëruese të kancerit që të gjitha gratë duhet të dinë

Një simptomë e përditshme që mundon miliona njerëz, në fakt mund të jetë kanceri.

Fryrja e barkut është shenja më e zakonshme e kancerit të vezoreve, por shumica e grave nuk e kanë idenë se mund të jetë e tillë.

Hulumtimet e reja tregojnë se katër nga pesë (79 përqind) gra nuk e dinin që fryrja e barkut ishte një shenjë e mundshme e kancerit.

Rreth 7 mijë e 500 gra në Britani të Madhe diagnostikohen me kancer ovarian çdo vit, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Fryrja e barkut ka dhjetëra shkaqe dhe shpesh mund të mos jetë kancer.

Ngrënia e shumë ushqimeve të përpunuara ose të rënda me bazë gruri, sheqeri, bulmeti, stresi dhe alkooli mund të shkaktojë fryrje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments