6.1 C
Pristina
Wednesday, May 18, 2022
Home KURIOZITETE Volkswagen “ringjall” ikonën e viteve ’60 (FOTO LAJM)

Volkswagen “ringjall” ikonën e viteve ’60 (FOTO LAJM)

Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen më në fund ka zbuluar automjetin e tij tërësisht elektrik ID Buzz, një model modern i furgonit ikonik ‘hippy’ nga vitet 1960, i cili do të dalë në treg këtë vit. I zbuluar në Hamburg të mërkurën, ID Buzz mund të mbajë deri në pesë pasagjerë duke përfshirë dhe shoferin.

Volkswagen beson se furgoni do të jetë pjesë e ‘së ardhmes së transportit brenda qytetit’. Makina është bërë me materiale sintetike të ricikluara. Ka veçori autonome si “Car2X”, i cili përdor sinjalet nga automjetet e tjera për të dalluar rreziqet në kohë reale dhe “Memory Function” për parkimin e automatizuar.

Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen ka zbuluar më në fund automjetin e tij tërësisht elektrik ID Buzz, një model modern i furgonit ikonik ‘hippy’ nga vitet 1960, i cili do të dalë në treg në fund të këtij viti.

Çmimet janë ende për t’u konfirmuar zyrtarisht, megjithëse thuhet se do të kushtojë 40,000£. Volkswagen ka njoftuar gjithashtu një version të dytë të modelit të quajtur ID Buzz Cargo, i cili përmban hapësirë ​​për më shumë ngarkesa të rënda dhe mund të kushtojë 50,000 £.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments