6.1 C
Pristina
Monday, May 16, 2022
Home Uncategorized Nuk është detergjent, ja me çfarë zhduken njollat më të yndyrshme nga...

Nuk është detergjent, ja me çfarë zhduken njollat më të yndyrshme nga rrobat tuaja

Çfarë kanë të përbashkët salca e domates, majoneza dhe vaji i ullirit? Po, ne e dimë se është e këndshme, kjo është përgjigja e qartë. Sekreti i tyre i përbashkët i fshehur është se kur bien mbi rrobat tuaja krijojnë probleme. Kjo për shkak se heqja e tyre është zakonisht e vështirë dhe kërkon veprim të menjëhershëm. Edhe ju mund të dini tashmë mënyra të ndryshme për t’u marrë me secilën prej këtyre njollave individualisht, por sot ne do të zbulojmë materialin më të papritur që trajton të gjithë “armiqtë” e yndyrshëm të rrobave tuaja duke u dhënë atyre një mësim shumë të mirë.

Cili është ky material unik dhe i fuqishëm që rregullon njollat ​​e yndyrshme?

Shkumësi! Pra, nëse në rrobat tuaja të preferuara ka pikuar pak vaj ose salcë, gjithçka që duhet të bëni është të fërkoni pak shkumës të bardhë në zonën e prekur dhe ta lini të veprojë për 10-15 minuta. Më pas hiqni shkumësin me një leckë dhe në fund, lani rrobat e ndotura në lavatriçe duke ndjekur udhëzimet në etiketën.

Edhe mos përdorni shkumës vetëm për të ndriçuar njollat ​​e yndyrshme vetëm nga ushqimi: fuqia e tij është e tillë që neutralizon edhe njollat ​​e yndyrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Turma që iu fut valles deri në vdekje: Murtaja e kërcimit që tronditi Strasburgun

Në vitin 1518, një “'murtajë kërcimi" bëri që banorët e qytetit francez Strasburg, që thuhet se kërcenin në mënyrë të pakontrolluar për...

Nga e hëna në të diele, mësoni oraret më të mira për të postuar në Instagram

Mediat sociale vërshojnë jetën tonë! Patjetër që për të hyrë në procesin e leximit të këtij artikulli, ju keni llogarinë tuaj personale...

Ilaçi që zhduk zbokthin

I keni provuar të gjitha medikamente kundër zbokthit dhe nuk keni gjetur shërim? Nëse jeni mërzitur nga ky problem...

Nëse bojleri juaj bën këtë zhurmë, hiqeni menjëherë nga priza

Në rast shpërthimi, bojleri mund të shkaktojë dëme të mëdha materiale apo edhe të marrë jetë. Sipas ekspertëve, bojleri mund të shpërthejë...

Recent Comments