6.1 C
Pristina
Tuesday, December 7, 2021
Home KAFSHËT 1925: Një polic rrugor ndalon komunikacionin për ta mundësuar macen dhe kotelen...

1925: Një polic rrugor ndalon komunikacionin për ta mundësuar macen dhe kotelen e saj ta kaloj rrugën sigurt (Foto)

Fotografia e sjellur më poshtë është shkrepur në vitin 1925 në qytetin e New Yourk-ut.
Në këtë foto interesante shihet një polic rrugor teksa ndalon qarkullimin e veturave për ta krijuar një kalim të sigurt për një mace që është duke bartur me vete edhe kotelen e saj.

Fotografia është postuar dhe shpërndarë në rrjetin social FaceBook nga ‘Old Photos’, dhe ka marrë komente të shumta pozitive nga shumë njerëz, përdorues të Facebook-ut.

Veprat e mira dhe humane mund të shfaqen edhe nëpër gjëra shumë të thjeshta, e për dikë një veprim i thjeshtë i yni mund të ketë rëndësi jetësore. /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse flemë? Shkencëtarët nuk e dinë ende, por e kanë një hipotezë

Të gjitha kafshët flenë, madje edhe krimbi i rrumbullakët dhe i vogël Caenorhabditis elegans. Shkencëtarët janë përpjekur prej kohësh që ta kuptojnë pse ndodh gjumi. Ata kanë bërëshumë prova me minjtë në laborator, por të...

“Ja pse shqiptarët kanë sukses kur largohen nga Atdheu?”

Eksperti i Turizmit, Auron Tare, përmes një postimi në facebook ka sjellë në vëmendjen e ndjekësve të tij rastin e George Tames,...

Ky ushqim në mëngjes mbron imunitetin dhe mban larg gripin

Me ardhjen e vjeshtës vijnë edhe infeksionet virale të cilat tashmë në periudhë pandemie bëhen akoma më të rënda.

“Pallati Stratigò”, dëshmi e kulturës arbëreshe që prej vitit 1533

Foto Ilustrim: Pallati Stratigò Pallati Stratigò, është një ndër ndërtesat më të njohura në Lungro, një nga “qytezat e...

Recent Comments