6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home LETËRSI Bogdan Bogdanoviç: Kisha shofer shqiptar, aty e pashë se çka do të...

Bogdan Bogdanoviç: Kisha shofer shqiptar, aty e pashë se çka do të thoshte të ishe shqiptar në Jugosllavi

Bogdan Bogdanoviç, 15.12.1989, Sarajevë:
Pas kësaj, isha në Mitrovicën e Kosovës, prej ku po më kthente një shofer shqiptar. Aty e pash se çka do të thoshte të ishe shqiptar në Jugosllavi. Ne ishim në një veturë me regjistrim të Mitrovicës së Kosovës. Gjithëçka na bën gjatë rrugës: i binin burisë, fishkëllonin, kërcënonin se do të na shtypnin me kamion e keshtu me radhë. Shoferi shqiptar ishte mjaft i hutuar dhe i frikësuar, madje nuk dinte mirë sërbisht.

Marrë nga Naser Hajdari, profili në facebook./ InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments