6.1 C
Pristina
Sunday, August 14, 2022

Daily Archives: Jun 22, 2021

Snapchat heq filtrin që u bë shkak për shumë aksidente

Snapchat ka vendosur të heqë filtrin e shpejtësisë që u bë shkak për shumë aksidente, pas 8 vitesh. Filtri...

Kinemaja e parë publike në Tiranë 22 qershor 1926, hapej “Nasional”

Më 22 qershor 1926, u përurua Kinema-Teatri “Nasional”, kinemaja e parë publike në Tiranë. Një vit më parë Hysen Beshiri, Xhuf Koljaka,...

Aloe Vera – si ta përdorni për ta ulur kolesterolin dhe yndyrnat në gjak

Aloe Vera është një bimë shumë e përhapur kudo në botë. Në një rast apo në një tjetër të gjithë e keni...

Ja pse është e nevojshme të dini grupin tuaj të gjakut

Kur e dini se cilit grup të gjakut i takoni, keni ide më tepër se si reagon trupi juaj ndaj ushqimeve të...

Ndikimi i fasules në shëndet

Shkencëtaret kanë sjellë disa rezultate të reja për efektet pozitive që mund të ketë fasulja në shëndetin e njeriut. Studimet e fundit...

Ja ushqimet qe nuk duhet ti konsumoni para gjumit

Kafeina Qëndroni larg pijeve energjike, kafesë, çokollatës apo çajrave me kafeinë. Kjo substancë njihet si stimulues i sistemit nervor...

Kur Kenedi paralajmëronte Hrushovin:”Mos prekni Shqipërinë”

Amerika nuk reshti kurrë nga përpjekjet për ta ndihmuar këtë vend gjatë regjimit komunist me shpresën se një ditë do të demokratizohej....

Histori:Njeriu që ngriti flamurin e fitores mbi Rejshtag

Fillimi i muajit maj përkon me historinë e fitores mbi nazizmin e shumë viteve më parë, ku në kujtesën e popujve është...

Katër simptoma të një tiroideje joaktive

Ju me siguri tashmë e dini që simptomat e tiroides joaktive mund të shkaktojnë dëm në peshën tuaj. Por...

I nxehti ekstrem përfshin Europën

Pas 120 vitesh edhe Moska regjistron temperaturën më të lartë. Një valë e nxehtësisë ka përfshirë një pjesë të...

Most Read

E jashtëzakonshme/ 12 individë të lejlekut të zi fotografohen në komunën e Kamenicës(Foto)

Fotografi i botës së egër Arian Mavriqi, sot përmes një postimi në rrjetin social facebook, ka treguar se është tejet i lumtur...

1914, profesori austriak i gjeografisë historike Eugen Oberhumer shkruan: “Mendimi diletant i shfaqur herë pas here se shqiptarët janë stërnipët e pellazgëve, nuk ia...

Në vitin 1914, profesori austriak i gjeografisë historike Eugen Oberhumer, në një punim të tij shkruan ndër të tjera: "Mendimi diletant i...

Sami Frashëri: Shqipëtarëtë gjithënjë për botën e kurr për vetëhe

SHQIPËRIA Ç'KA QENË Ç'ËSHTË E Ç'DO TË BËHETË? Mendime për shpëtimt të mëmëdheut nga reziket që e kanë...

Nuk ka ushqime për veganët, restoranti anglez: Jemi ngopur me qëndrimin tuaj se jeni më të mirë se të tjerët

Restoranti i famshëm London House, i vendosur në Isle of Wight në Angli, u përball me një valë kritikash dhe komentesh negative...