Categories: ART

​Mrekullia artistike, skulpturat mahnitëse dhe unike nga balonat(Foto)

Se një balonë mund të shndërrohet në një vepër të vërtetë arti, është dëshmuar nga artisti japonez Masayoshi Matsumoto.

Duhen dy deri në gjashtë orë për secilën pjesë, shkruan Bored Panda.

Kjo nuk ka të bëjë me llojin e kafshëve që argëtuesit i bëjnë për datëlindjet e fëmijëve.

Nga rruga, ky artist 30-vjeçar nga Kanagawa u diplomua në inxhinieri në Institutin e Teknologjisë në Tokio, ku mori gradën master në vitin 2014.

Ai ka punuar në një projektin “art realist balonash” për më shumë se një dekadë.

Matsumoto tha për Bored Panda se ai ishte tërhequr nga kafshët dhe insektet që nga fëmijëria, kështu që emocionalisht i lidh veprimet e tij me ta.

Shikoni disa nga kafshët dhe insektet “e fryra” dhe shikoni veçantinë e tyre. /kp/Telegrafi/

In For Culture

Recent Posts

Foto e rrallë: Momenti kur Adolf Hitler i shpallë luftë Shteteve të Bashkuara (Foto)

Pas sulmit japonez në Pearl Harbor, Gjermania ka ndjekur shembullin e tyre duke i shpallur…

19 mins ago

Pesë mitet rreth bombës atomike të Hiroshimas

Nga Gregg Herken “Washington Post” Në 6 gusht të vitit 1945, Shtetet e Bashkuara hodhën…

23 mins ago

Në këto vende të botës, asnjë turist nuk lejohet të shkelë. Arsyet interesante!

Ja disa nga vendet më të njohura dhe misterioze ku askush nuk shkon asnjëherë. Duket…

58 mins ago

Lambertz: “Historia e vërtetë e njerëzimit do të jetë e shkruar, vetëm kur ajo do të shkruhet me pjesëmarrjen e shqiptarëve”

23 thënie që të huajt i kanë shkruar për prejardhjen e shqiptarëve -Nikolla Jorga: “Populli…

1 hour ago

E vërteta e shtëpisë më të veçuar në botë(Foto)

Mbi një ishull të largët, në arkipelagun e Vestmannaejarit, pranë brigjeve jugore të Islandës, ndodhet…

1 hour ago

SPATA / SHPATA Qyteti mesjetar i emëruar nga Gjin Bua Shpata !

Shkruan Shqipe Hoxha. Since the Middle Ages, Spata has been inhabited by Arvanites. The town…

2 hours ago