6.1 C
Pristina
Saturday, February 27, 2021
Home RETROSPEKTIVË Fotografitë që vetëm personat që kanë lindur në të 90′-at mund t’i...

Fotografitë që vetëm personat që kanë lindur në të 90′-at mund t’i kuptojnë(Foto)

Teknologjia është çdoherë në funksion të lehtësimit të jetës së njerëzve.

Në fillim të viteve të 2000-ta vetëm se kishte filluar të prezantohej teknologjia tek njerëzimi, e cila si çdo gjë në fillim, kishte defektet dhe vështirësitë e tyre. Një koleksion fotografish tregon pikërisht mjetet teknologjike të prodhuara në fillim të këtyre viteve, të cilat mund t’i kuptojnë vetëm gjeneratat që i kanë përjetuar ato, respektivisht ato të viteve të 90′-a.

Ndiqini mjetet në fjalë në fotografitë e mëposhtme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Letrat mes Hitlerit dhe babait të tij, urrejtja për hebrenjtë dhe ëndrra e babait për të birin që nuk u realizua

Letrat e babait të Adolf Hitlerit, që u zbuluan në një papafingo austriake, hedhin një dritë të re mbi psikologjinë e diktatorit,...

Jeronim De Rada dhe fundi i trishtë i rilindasit të madh

Nga Albert VatajPoeti, publicisti, folkloristi, filologu dhe mësuesi, themeluesi i letërsisë dhe i kulturës arbëreshe, Jeronim de Radës...

Hafiz Ibrahim Dalliu: Intelektuali dhe patrioti që u arrestua nga turqit e u gjymtua nga shqiptarët

Ishte arrestuar disa herë nga regjimi osman, si një ndër personalitetet më problematike për ta, sa i përket përhapjes së ideve atdhetare...

Ilaçi popullor kundër ftohjes dhe inflamacionit të fytit!

Kombinimi i këtyre dy përbërësve lufton fuqishëm ftohjen dhe infeksionet bakteriale të fytit.Hudhra ka cilësi të fuqishme antibakteriale...

Recent Comments